Profesor mobbingowany (bo chciał leczyć pacjentów wbrew zakazowi)

mobbing-w-mediach

(Kolejna informacja o mobbingowaniu  profesora). 

Blog Profesora Wojciecha Pluskiewicza

WTOREK, 5 MAJ 2009 

List od profesora Józefa Dzielickiego, wybitnego chirurga,  wskazujący na fakty mobbingowania go w szpitalu Śląskiej Akademii Medycznej .

———–

prof. dr hab.  Józef  Dzielicki 
Id osoby:   46786
Dyscypliny KBN: medycyna
Specjalności: chirurgia dziecięca, chirurgia klatki piersiowej, chirurgia ogólna
Miejsca pracy: Aktualne:
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach; Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu; Katedra i Klinika Chirurgii Wad Rozwojowych Dzieci i Traumatologii
Nieaktualne:
  Śląska Akademia Medyczna w Katowicach; Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu; Katedra i Klinika Chirurgii Wad Rozwojowych Dzieci i Traumatologii
Pełnione funkcje: Aktualne:
Kierownik  Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach; Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu; Katedra i Klinika Chirurgii Wad Rozwojowych Dzieci i Traumatologii
Baza Nauka Polska
Id osoby:   46786
Dyscypliny KBN: medycyna
Specjalności: chirurgia dziecięca, chirurgia klatki piersiowej, chirurgia ogólna
Miejsca pracy: Aktualne:
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach; Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu; Katedra i Klinika Chirurgii Wad Rozwojowych Dzieci i Traumatologii
Pełnione funkcje: Aktualne: Kierownik  Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach; Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu; Katedra i Klinika Chirurgii Wad Rozwojowych Dzieci i Traumatologii  
————-   
 

Prof. Józef Dzielicki zawieszony w obowiązkach

Polska – Dziennik Zachodni 30.05.2007

W Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu wre – nowy dyrektor Andrzej Drybański odmówił prawa do biopsji kobiecie z podejrzeniem nowotworu, która czekała na operację. Lekarze – pomimo strajku – chcieli operować. Zawiesił w obowiązkach ordynatora prof. Józefa Dzielickiego, kierownika kliniki chirurgii dziecięcej oraz ośrodka chirurgii małoinwazyjnej dla dorosłych i dzieci. Powód? Utrudnia mu zarządzanie szpitalem. Nieoficjalnie – bo chce leczyć pacjentów wbrew zakazowi.

————–

Interpelacja nr 58

do ministra zdrowia

w sprawie naruszających prawo działań dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach zmierzających do likwidacji Oddziału Chirurgii Małoinwazyjnej w Zabrzu…..

 

  W wyniku działań dyrektora Andrzeja Drybańskiego – realizowanych niewątpliwie za aprobatą władz Śląskiej Akademii Medycznej – realizowany jest scenariusz likwidacji Centrum Chirurgii Małoinwazyjnej. Odbywa się to kosztem kilkuset pacjentów, którzy mieli zaplanowane przyjęcia na oddział. W działaniach tych miało miejsce wielokrotne złamanie prawa (np. przy zwolnieniu prof. Józefa Dzielickiego ze stanowiska ordynatora). Kwestie te podnosił m.in. konsultant krajowy ds. chirurgii dziecięcej.

   Prof. Józef Dzielicki wielokrotnie przedstawiał sytuację występującą w klinice Śląskiej Akademii Medycznej właściwym organom – m.in. Ministerstwu Zdrowia. Do tej pory nie otrzymał żadnej odpowiedzi.

   W związku z powyższym zapytuję Panią Minister: Jakie kroki zamierza podjąć Pani jako organ nadzorujący działalność wyższych uczelni medycznych w celu zaprzestania bezprawnych działań w Szpitalu Klinicznym Śląskiej Akademii Medycznej oraz zatrzymania procesu likwidacji Centrum Chirurgii Małoinwazyjnej?

   Z wyrazami szacunku

   Poseł Tomasz Głogowski

   Warszawa, dnia 23 listopada 2007 r

 

Reklamy

Komentarze 2

 1. Profesor Józef Dzielicki wraca do pracy
  http://pluskiewicz.blogspot.com/2009/10/profesor-jozef-dzielicki-wraca-do-pracy.html

  CZWARTEK, 22 PAŹDZIERNIKA 2009
  Profesor Józef Dzielicki wraca do pracy
  Dziś, zgodnie z sentencją wyroku sądowego wrócił do pracy. Cała ta sprawa jest niezwykle przykra i bolesna; świadczy o głębokim kryzysie naszej uczelni. Nie musimy, a nawet nie możemy prezentować zawsze takie samo stanowisko w różnych sprawach, ale nasze problemy powinniśmy rozstrzygać wewnątrz uczelni, a nie na sądowej wokandzie…..

 2. http://pluskiewicz.blogspot.com/
  ŚRODA, 4 LISTOPADA 2009
  Dalsze koleje losu Profesora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
  22 października pisałem o powrocie do pracy Prof. J. Dzielickiego mając nadzieję, że to już koniec tej smutnej, kompromitującej naszą uczelnię historii. Niestety, tak się nie stało. 23.10 Dyrektor SK-1 A. Drybański zwołał nadzwyczajne posiedzenie Rady Ordynatorów, na którym zakomunikował, że przydziela Profesorowi stanowisko ordynatora w Klinice Torakochirurgii. Niby wszystko jest w porządku, ale przecież sąd nakazał by przywrócić Prof. Dzielickiemu jego poprzednie stanowisko czyli ordynatora Kliniki Chirurgii Dziecięcej. Skoro nie można było już dalej odsuwać Profesora od pracy klinicznej (postawa godna dyrektora dbającego o dobro pacjentów, nieprawdaż?) to się go przesuwa jak mebel w inne miejsce.
  Taki lokalny model akademickości…
  O tempora, o mores…
  Dla przypomnienia, dyrektorów szpitali klinicznych mianuje rektor uczelni i to on odpowiada za ich decyzje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: