Raport Komisji Antymobbingowej i Antydyskryminacyjnej łódzkiej PWSFTvi

Szkoła Filmowa w Łodzi przedstawiła raport komisji antymobbingowej

Dziennik Łódzki

Komisja Antymobbingowa i Antydyskryminacyjna Szkoły Filmowej w Łodzi opublikowała raport z prac związanych z zarzutami wobec wykładowców uczelni o działania przemocowe. Na jego podstawie pracę straciło kilku nauczycieli.

Raport Komisji Antymobbingowej i Antydyskryminacyjnej łódzkiej PWSFTviT jest efektem postępowań wyjaśniających rozpoczętych po upublicznieniu głośnego listu Anny Paligi, absolwentki tej uczelni. Aktorka zarzuciła w nim kilku wykładowcom zachowania przemocowe, jakich z ich strony mieli doświadczać ona oraz jej koleżanki i koledzy. Stwierdziła zarazem, iż przedstawiciele władz uczelni mieli nie reagować na zgłaszany przez nią problem.

Komisja poinformowała, że w roku akademickim 2020/2021 zgłoszono zarzuty wobec 27 nauczycieli akademickich uczelni, dwóch osób zatrudnionych na podstawie umowy cywilnoprawnej oraz jednego recenzenta biorącego udział w postępowaniach awansowych (w tym gronie jest pięć kobiet i 25 mężczyzn). Skargi zgłosiło 45 osób, a siedemdziesiąt osób, podpisanych imieniem i nazwiskiem, wyraziło chęć zajęcia stanowiska w obronie nauczycieli akademickich….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: