W sprawie wprowadzenia Procedury antymobbingowej w Uniwersytecie Jagiellońskim

WPA

Zarządzenie nr 119 Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego z 8 grudnia 2014 roku w sprawie: wprowadzenia Procedury antymobbingowej w Uniwersytecie Jagiellońskim

Na podstawie art. 66 ust. 2 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 572, z późn. zm.), art. 94³ ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t. j. Dz. U. z 1998 r., Nr 21, poz. 94, z późn. zm.), ustawy z dnia 23 maja 1991 roku o związkach zawodowych (t. j. Dz. U. z 2014 r., poz. 167) oraz § 4 pkt 23 i 24 Regulaminu pracy Uniwersytetu Jagiellońskiego zarządzam, co następuje: § 1 Wprowadza się Procedurę antymobbingową w Uniwersytecie Jagiellońskim stanowiącą załącznik do niniejszego zarządzenia. § 2 Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania. Z up. Rektora UJ Prorektor UJ ds. polityki kadrowej i finansowej Prof. dr hab. Jacek Popiel….

……II. Przeciwdziałanie mobbingowi § 3 W celu przeciwdziałania mobbingowi pracodawca zobowiązany jest podejmować wszelkie dozwolone przepisami prawa działania polegające w szczególności na: 1) promowaniu pożądanych, zgodnych z zasadami współżycia społecznego postaw i zachowań w relacjach między pracownikami; 2) upowszechnianiu wiedzy na temat zjawiska mobbingu, metod zapobiegania jego występowaniu oraz konsekwencji jego wystąpienia; 3) monitorowaniu problematyki mobbingu i stosowaniu procedur antymobbingowych w praktyce……….

Jedna odpowiedź

  1. wszystko na papierze i teroretycznie, w praktyce zastraszaniei szykany

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: