„Dziekan rozpowszechnia nieprawdziwe informacje o mojej pracy i zarobkach

Dziekan wydziału sztuki oskarżany o plagiat i szykany

Tomasz Kurs, Marcin Wojciechowski, Gazeta Wyborcza – Olsztyn, 31.03.2012
Piotr Obarek chce ponownie kierować wydziałem sztuki uniwersytetu. Tuż przed wyborami światło dzienne ujrzały dwie, mogące mu zaszkodzić, sprawy – oskarżenia o plagiat i szykany.
…K.ilka dni temu do rektora UWM wypłynęło pismo, w którym pracownica wydziału sztuki informuje, że jest szykanowana przez dziekana Obarka. Autorką skargi jest znana artystka dr hab. Małgorzata Chomicz. „Dziekan rozpowszechnia nieprawdziwe informacje o mojej pracy i zarobkach. Fałszywie ocenia zaangażowanie w pracy. Działania te mają na celu naruszenie mojego wizerunku, by przekonać kolegów o mojej bezużyteczności dla instytutu [sztuk pięknych – red.], co ma w rezultacie usprawiedliwić nieprzedłużenie ze mną umowy, a jednocześnie przywołać niezadowoloną część kolegów do porządku. Jestem kolejnym przykładem, że polityka prof. Obarka jest polityką eliminacji” – czytamy w piśmie.

Na polecenie rektora wyjaśnieniem tej sprawy zajmie się prof. Zbigniew Endler, rzecznik dyscyplinarny ds. nauczycieli akademickich UWM. – Na początku będę chciał spotkać się i porozmawiać ze stronami konfliktu – mówi. – Sam dopiero dzisiaj [w piątek – red.] się o nim dowiedziałem.

Także Obarek nie kryje zaskoczenia pismem dr hab. Chomicz. – W pracy zawsze szedłem jej na rękę, choć studenci skarżyli się, że rzadko widują ją na zajęciach, bo mieszka i większość roku spędza we Włoszech – wyjaśnia. – Pani Chomicz była zresztą moją uczennicą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: