Rzecznik Praw Absolwenta rozpoczął działalność

Rzecznikiem Praw Absolwenta powołany

serwis PSRP 14 .12. 2011

Nowe zadania powierzone zostały Bartłomiejowi Banaszakowi, ekspertowi ds. jakości kształcenia. Jego zadaniem będzie rekomendacja rozwiązań i koncepcji legislacyjnych, zmierzających do skracania ścieżki wejścia na rynek pracy absolwentom szkół wyższych w zakresie procesu kształcenia. Rzecznik Praw Absolwenta zgodnie z ustawą usytuowany jest przy Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, której przewodniczący prof. Józef Lubacz uczestniczył również w spotkaniu z nowym rzecznikiem..

…- Będę zabiegać o to, aby w wyniku zmian programowych w kształceniu na uczelniach nastąpiło istotne skrócenie okresu wchodzenia na rynek pracy przez absolwentów, zwłaszcza w zawodach regulowanych. Dziś jest to średnio dwa lata, chcę dążyć do tego, aby było to maksymalnie kilka miesięcy. Będę przyglądać się także wynikom obowiązkowego obecnie monitorowania zawodowych losów absolwentów przez uczelnie – zapowiada Rzecznik Praw Absolwenta…

Funkcję Rzecznika Praw Absolwenta pełnić będzie Bartłomiej Banaszak – międzynarodowy ekspert ds. jakości kształcenia, były przewodniczący Parlamentu Studentów RP (2009-2010), ekspert Państwowej Komisji Akredytacyjnej (2008-2010) oraz członek Komitetu Wykonawczego Europejskiej Unii Studentów (2007-2008). Dotychczas współpracował z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego w zakresie Procesu Bolońskiego jako członek Bologna Follow-up Group oraz polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej jako wiceprzewodniczący Komitetu ds. Edukacji przy Radzie Unii Europejskiej. Doktorant w Wydziale Dziennikarstwa i Nauki Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Działa już kontakt do Rzecznika Praw Absolwenta:rzecznik.absolwentow@nauka.gov.pl

Rzecznik Praw Absolwenta rozpoczyna działalność!

tvp.pl – TVP 1

 

Rzecznik Praw Absolwenta rozpoczyna działalność. Polska jest krajem z największą w Unii Europejskiej liczbą tzw. „zawodów regulowanych” czyli tych do wykonywania których nie wystarczy jedynie należyte wykształcenie a potrzebne są dodatkowe egzaminy korporacyjne lub zezwolenia i staże.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: