Od mobbingu do samobójstwa?

Od mobbingu do samobójstwa? Oskarżona Anna A. przed sądem.

sadeczanin.pl,  2011-10-04

W Sadzie Rejonowym w Limanowej rusza dziś (4 października) sprawa dotycząca mobbingu w Zespole Placówek Oświatowych w Podobinie, w gminie Niedźwiedź. Oskarżonej Annie A., dyrektorce szkoły, zarzuca się, że znęcała się psychicznie, poniżała i upokarzała nauczycielkę Bernadattę G., która w konsekwencji popełniła samobójstwo. ..

Była dyrektor, na wniosek prokuratury została zawieszona w czynnościach służbowych i znalazła zatrudnienie w Urzędzie Gminy Niedźwiedź. Oskarżona o mobbing zajęła się koordynacją projektu edukacyjnego „Z radością do szkoły”.

Jeżeli sąd potwierdzi zarzuty prokuratury, dyrektorce grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Krewni samobójczyni twierdzą, że tego tragicznego zdarzenia można było uniknąć, gdyby wójt gminy wcześniej zainteresował się atmosferą jaka panowała w szkole w Podobinie. Rodzina domaga się od gminy 863 tys. zł zadośćuczynienia…

..– Pozwany nie zainicjował żadnych czynności mających na celu przeciwdziałanie mobbingowi. Gmina Niedźwiedź nie podjęła stosownych kroków w tym zakresie, pomimo że jej przedstawiciele wiedzieli o złej sytuacji panującej w szkole (…). Do Urzędu Gminy kilkakrotnie kierowano zawiadomienia i interwencje w sprawie fatalnej atmosfery w szkole – czytamy w pozwie skierowanym do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: