Nękanie dzisiaj bardzo często odbywa się w świecie wirtualnym.

Nękanie będzie karane

Katarzyna Klimek-Michno, 7.06.2022, Dziennik Polski

PRAWO. „Bombardują” SMS-ami, uporczywie wydzwaniają, zapełniają pocztę e-mailami. Teraz będą za to karani. Od wczoraj stalking jest przestępstwem…..

Stalking ma być ścigany przez policję na wniosek pokrzywdzonego. W sytuacji gdy psychiczne dręczenie doprowadzi kogoś do próby samobójczej, sprawca może trafić do więzienia na 10 lat.

Nękanie dzisiaj bardzo często odbywa się w świecie wirtualnym. – Na pewno z jednej strony internet sprzyja temu zjawisku, gdyż publikowanie wielu informacji na swój temat, udostępnianie adresu e-mail czy telefonu może narażać na kontakt z osobami, które mogą mieć wobec nas złe intencje – mówi Marta Wojtas, koordynator Helpline.org.pl, projektu Fundacji Dzieci Niczyje, który pomaga dzieciom i młodzieży w sytuacjach zagrożenia ich bezpieczeństwa w sieci. – Można powiedzieć, że pewną formą stalkingu jest też spamowanie.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: