Centrum Pomocy Psychologicznej

Studenci potrzebują psychologów. Bo zestresowani

Gazeta Wyborcza Opole, Anna Pawlak 2011-02-23,

W Opolu powstaje coraz więcej punktów i ośrodków, gdzie studenci mogą zasięgnąć porady psychologicznej. Pomysłodawcy twierdzą, że to wynik stresujących czasów, silnego napięcia emocjonalnego i nieradzenia sobie z wkraczaniem w dorosłe życie.

Właśnie otworzono ośrodek konsultacji psychologicznej przy Xaverianum, czyli Jezuickim Ośrodku Formacji i Kultury. W każdy poniedziałek od godz. 20 do 22 na studentów czekać będzie psycholog-terapeuta. Spotkania są bezpłatne. Jak tłumaczy na stronie internetowej o. Marek Janowski, oprócz pomocy duszpasterskiej, rozmów, Xaverianum chciało stworzyć dla studentów możliwość kontaktu z psychologiem, po to, by lepiej spojrzeć w głąb siebie, odnaleźć się w niełatwej, konkurencyjnej i stresogennej sytuacji społecznej.

Stres przed sesją

Politechnika Opolska już w listopadzie 2009 r. uruchomiła Centrum Pomocy Psychologicznej. – Otrzymywaliśmy sygnały od wykładowców, że studenci często zwracają się do nich z problemami, bo nie potrafili sobie z nimi poradzić, a nie mieli komu się zwierzyć – tłumaczy Katarzyna Pazdan, koordynator centrum. Zespół tworzy trzech psychologów, pięciu psychologów policyjnych, socjoterapeuta, dwóch duszpasterzy akademickich i pełnomocnik rektora ds. profilaktyki uzależnień. Z bezpłatnego wsparcia skorzystać mogą nie tylko studenci, ale również pracownicy uczelni…..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: