Kodeks etyki adwokatów – wprowadzenie obowiązku dążenia w interesie klienta do zakończenia sprawy w drodze negocjacji, mediacji lub arbitrażu

Nowy kodeks etyki adwokatów: nie wolno powoływać się na znajomości

Dziennik Gazeta Prawna

Zakaz reklamowania swoich usług oraz wzmocnienie ochrony tajemnicy zawodowej – to główne obszary dyskusji, która zdominowała wymianę zdań na temat nowego projekt kodeksu etyki adwokackiej. Został on przyjęty w ramach wspólnego zespołu ds. etyki Okręgowej Rady Adwokackiej i Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Właśnie zakończył się proces społecznych konsultacji, który trwał przez pięć miesięcy…….

Projekt zakłada zobowiązanie adwokata do zachowania w tajemnicy wszystkiego, o czym dowiedział się podczas lub w związku z wykonywania czynności zawodowych, także po ich zakończeniu. Projektodawcy proponują wprowadzenie obowiązku dążenia w interesie klienta do zakończenia sprawy w drodze negocjacji, mediacji lub arbitrażu.

Jedna odpowiedź

  1. Bardzo dobrze, iż nowy kodeks etyki adwokatów zaostrzył przepisy, szczególnie w wypadku tajemnicy zawodowej. Osoba korzystająca z usług adwokata musi mu w pełni ufać i mieć pewność, że to co mu powie bez jej zgody nie wyjdzie dalej. Jest to więc bardzo dobre rozwiązanie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: