Mobbing bazuje na milczeniu

Mobbing bazuje na milczeniu

Gazeta Wyborcza, 2010-09-06,

W Polsce jest jeden procent pracodawców, którzy naprawdę przeciwdziałają mobbingowi. Rozmowa z Karoliną Sikorską ze Stowarzyszenia Antymobbingowego.

…zjawisko mobbingu jest tematem tabu. A pracodawcy zamiatają go pod dywan. Pracownicy – po pierwsze – nie wiedzą, co w takiej sytuacji mogą zrobić. Po drugie – nie wiedzą, gdzie się zgłaszać, i po trzecie – boją się zgłaszać przypadki mobbingu. Jak mówiła nasza patronka Barbara Grabowska, „mobbing bazuje na milczeniu”….

………….pracodawcy nie stosują zapisów kodeksu dotyczących powoływania w zakładzie pracy komisji pojednawczych, a ich rolą nie jest rozwiązanie konfliktu tylko dotyczącego rozwiązania umowy o pracę, ale rozwiązanie wszelkich konfliktów. Nie pracuje się nad poprawą komunikacji w miejscu pracy. Jak pracodawcy zaczną wykorzystywać te umiejętności, które daje im sprawne zarządzanie zakładem pracy, nie będą obawiać się odszkodowań
.

Jedna odpowiedź

  1. A ja kiedyś usłyszałam od prezesa, że „nie mogę dostać umowy o pracę, bo mam zbyt społecznikowskie nastawienie i jako stały pracownik założe związki zawodowe”…..
    i co z takim czymś zrobić?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: