Mobbing na UAM?

info mobbing

Mobbing na UAM? Pozew trafił do sądu

Radio Merkury 

„Przeprosin i 10 tysięcy złotych, na rzecz Fundacji Anny Dymnej, domaga się od swojego szefa Jolanta Siekierska, prowadząca zajęcia w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu na Uniwersytecie imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kobieta oskarża kierownika studium Piotra Szafarkiewicza o mobbing i naruszanie dóbr osobistych. Pozew trafił już do sądu.

Piotr Szafarkiewicz nie zgadza się z tymi zarzutami. Uważa, iż Jolanta Siekierska nie może pogodzić się z faktem, że została szeregowym pracownikiem i straciła pewne przywileje. 
Jolanta Siekierska do stycznia była zastępcą kierownika. Została odwołana, kiedy władze uniwersytetu zmieniły całe kierownictwo studium. Rzecznik uczelni Marzena Barańska mówi, że do zmian doszło, bowiem kontrola przeprowadzona w tej jednostce wypadła negatywnie. 
Władze UAM-u zmieniły szefostwo studium, bo jak mówi rzecznik, straciły do nich zaufanie. A wszystko po kontroli. Kobieta, która oskarża obecnego kierownika twierdzi, że nikt nie chciał jej w tej sprawie pomóc. 

Sprawą zajął się nasz reporter. Wiele osób, do których próbował dotrzeć, nie zgodziło się na rozmowę. Cześć tłumaczyła to faktem, iż nie chce narażać się władzom uczelni, inni mówili, że nie chcą głośno mówić o wewnętrznych sprawach uniwersytetu. Czasu na rozmowę nie znalazł też rektor UAM profesor Bronisław Marciniak.”

Jedna odpowiedź

  1. mobbing niestety nie wysteuje tylko wsrod pracownikow 😦 jestem studentem UAM, wszystkie zajecia prowadzone sa w collegium chemicum gdzie zyciem ktore sie tam toczy chyba nikt sie juz nie interesuje. prosty przyklad, uzywajac slow: „threat for” na zajeciach z wspolczesnego spoleczenstwa USA zostalm od razu upokorzon i zwrocono mi uwage przez prowadzaca, natomiast gdy inna osoba powiedziala dokladnie to samo co ja, nic sie nie wydarzylo. Uwalila mnie przez 0,5 pkt, nie pierwszy raz. Tabletki na depresje nie pomagaja, nienawidze tego przedmiotu, za kazdym razem tylko wychodze z lzami, w najlepszym przypadku podlamana psychicznie. Nie zdarzylo mi sie nic zdac na tym przedmiocie, ciagle za malo, za slabo, nie o to chodzilo. Dodam ze prowadzaca nie klaryfikuje czego wymaga. zwykle nazywa to jakims haslem ogolnym, a potem wymaga informacji z kosmosu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: