Mobbing przyczyną samobójstwa ?

info mobbing

Mobbing powodem samobójstwa nauczycielki z Płużnicy?

wiadomości 24.pl

Dzień Edukacji Narodowej raczej nie będzie radosny w Szkole Podstawowej w Płużnicy w województwie kujawsko-pomorskim. Przed kilkoma dniami media podały, że katechetka pracująca w tej szkole popełniła samobójstwo. Nauczyciele oskarżają dyrekcję szkoły o mobbing.

„Pod doniesieniem do prokuratury podpisali się niemal wszyscy pracownicy szkoły. Uważają, że także oni są źle traktowani przez dyrekcję. Takie zawiadomienia to rzadkość – przyznaje Wanda Granda z prokuratury rejonowej w Wąbrzeźnie. W doniesieniu mówi się o mobbingu i manipulacjach psychicznych stosowanych przez dyrektor szkoły i jej zastępcę wobec grona pedagogicznego i innych pracowników szkoły” – czytamy na stronie internetowej.

„Szykanowanie nauczycieli miało się rozpocząć w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to pracę w szkole rozpoczęła nowa, wyłoniona w konkursie dyrektorka” – czytamy dziś. Na lokalnym forum, jak to zwykle, po tragedii, zawrzało.

To dziwne, ale nawet nauczyciele nie umieją szukać pomocy we właściwym miejscu. W pewnym serwisie edukacyjnym natknęłam się na pytanie nauczyciela, co zrobić, by udowodnić mobbing przełożonego. Odpowiedzi nie otrzymał, mało tego – został wyśmiany i… zbanowany. Pewnie nie wiedział, że serwisem zarządzają dyrektorzy.

Tymczasem stron, na których można znaleźć porady w sprawie mobbingu jest sporo.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: