Ucieczka przed mobbingiem

info mobbing

Śledczy Ziobry uciekają przed mobbingiem

tvn24

Cywilni prokuratorzy, którzy trafili za czasów Zbigniewa Ziobry do prokuratury wojskowej by ją zreformować, rezygnują z pracy. Powód? Skarżą się na mobbing i prześladowanie. O sprawie został już poinformowany prokurator generalny i minister sprawiedliwości Andrzej Czuma – pisze „Rzeczpospolita”.

Sprawa dotyczy śledczych, którzy trafili do prokuratury wojskowej, gdzie umarza się blisko połowę postępowań. To więcej niż w prokuraturach rejonowych. Rzadko też oskarżani są ludzie z wysokim stopniem wojskowym.
Napisał do prokuratora generalnego
Zamiast reformy są rezygnacje. Grzegorz Ocieczek i Tadeusz Tuszyński na własną prośbę odchodzą z pracy.
Trzeci: Jarosław Hołda, który za rządów PiS stał na czele warszawskiej prokuratury wojskowej, skarży się na mobbing ze strony przełożonych. Złożył w tej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa do prokuratora generalnego Andrzeja Czumy.
Hołda poprosił o przeniesienie do prokuratury powszechnej i złożył wniosek, by ze względu na charakter sprawy śledztwo prowadzili śledczy niezwiązani z wojskowym wymiarem sprawiedliwości.
– Na początku września złożyłem takie zawiadomienie – potwierdza Hołda. I zastrzega: – Nie chcę jednak na ten temat rozmawiać, bo jeszcze nie składałem zeznań w tej sprawie.
Inni prokuratorzy zastanawiają się nad podobnymi zawiadomieniami. Są gotowi potwierdzić w przesłuchaniach fakt mobbingu. Skarżą się m.in., że celowo nie przydziela się im żadnej pracy i cofnięto im zgody na zamieszkiwanie poza siedzibą miejsca pracy (w ten sposób stracili dodatki do wynagrodzeń)….

Śledczy bezpośrednią odpowiedzialnością za mobbing obciążają szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk. Krzysztofa Parulskiego. Twierdzą, że działał tak, by sami rezygnowali z pracy, ponieważ zgodnie z obowiązującą ustawą nie może ich zwolnić (wyjątkiem jest zwolnienie dyscyplinarne oraz fakt skazania prokuratora za przestępstwo).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: