SPRAWA ZNIEWAŻANIA NAUCZYCIELA DO MEDIACJI

mediacja

SPRAWA ZNIEWAŻANIA NAUCZYCIELA DO MEDIACJI

Chcą pojednać agresywnych uczniów i nauczyciela

tvn.24 – 31.07.2009
Najpierw „dla szpanu” znęcali się nad swoim nauczycielem a potem swoje „wyczyny” umieścili w internecie. Dziś sąd Sąd Rejonowy w Rykach (woj. lubelskie) sprawę sześciu uczniów miejscowej szkoły zawodowej w Rykach skierował do mediacji. Cel: pojednać pokrzywdzonego i oskarżonych, i umożliwić warunkowe umorzenie sprawy.

Na mediację zgodził się pokrzywdzony nauczyciel i pięciu uczniów. Matka szóstego ucznia, który przebywa za granicą, zapewniła sąd, że jej syn wkrótce przyśle swoją pisemną zgodę. Następną rozprawę sąd wyznaczył w drugiej połowie września.

Nauczyciel chce odszkodowania

Oskarżeni uczniowie przyznali się do winy i wystąpili o dobrowolne poddanie się karze. Sąd nie wydał jednak wyroku bez rozprawy, gdyż nauczyciel złożył cywilne powództwo, w którym domaga się 20 tys. zł finansowego zadośćuczynienia za doznane krzywdy, a obrońca dwóch spośród oskarżonych wystąpił o mediację i warunkowe umorzenie sprawy…

Nauczyciel podlega takiej samej ochronie prawa jak funkcjonariusz publiczny. Za jego znieważenie grozi kara do roku więzienia, a za naruszenie nietykalności cielesnej – do 3 lat więzienia. Przestępstwo jest ścigane z oskarżenia publicznego.

– Żałuję tego, co zrobiłem – mówił przed kamerą TVN24 jeden z uczniów, który z kolegami „dla zabawy” wyżywał się na swoim nauczycielu. Skruszony uczeń mówił, że znęcał się nad nauczycielem, bo „chciał przyszpanować przed kolegami”.

Reklamy

Jedna odpowiedź

  1. wydaje sie to byc odpowiednia forma z uwagi na relacje ich łączące.
    Pozdrawiam,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: