Potrzebny mediator

mediacja

Potrzebny mediator

TVP.PL > TVP KATOWICE > AKTUALNOŚCI >10 czerwca 2009

Mediator wskazany przez ministerstwo pracy ma się włączyć w rozwiązanie konfliktu wokół reorganizacji Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 5 w Katowicach, czyli popularnej kliniki okulistycznej. Taka decyzja zapadła na posiedzeniu Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego. Choć obie strony sporu pozostają przy swoich stanowiskach, deklarują jednak wolę porozumienia.

Od kilku tygodni część załogi protestuje przeciwko planom przyłączenia do szpitala dwóch klinik o innych specjalizacjach. Władze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, do którego należy placówka, są zdania, że zmiany w strukturze przyczynią się do jej rozwoju. – Posiedzenie zakończyło się formalnym wnioskiem, który zaproponował pan wojewoda – o przeprowadzenie dalszych rozmów z udziałem mediatora wskazanego przez ministra pracy – powiedziała dziennikarzom rzeczniczka Śląskiego Uniwesytetu Medycznego – Izabela Koźmińska-Życzkowska.

Uczelnia w dalszym ciągu jest przekonana, że planowane zmiany zaowocują korzyściami dla kliniki. – Nie chodzi o to, żeby zaogniać konflikt, lecz przekazać informacje i argumenty uczelni, że cała ta zmiana nie ma służyć pogrzebaniu tego szpitala, ale jego rozwojowi – podkreśliła Koźmińska-Życzkowska. Zaznaczyła, że rektor uczelni prof. Ewa Małecka-Tendera – choć nie miała obowiązku uczestnictwa w Komisji – stawiła się na posiedzeniu i udzieliła uczestnikom spotkania wszelkich informacji.

Reklamy

Jedna odpowiedź

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: